אודות

שינוי גדול עושים ביחדהתמונה שתעניק לכם תקווה והשראה לשנה החדשה:  מפת היוזמות לשינוי חברתי בישראל

 

ההתרחשויות האחרונות בנושא הגז הטבעי, התמיכה בממשלה בהעלאת שכר המינימום והחזרת כ- 16,000 עובדי קבלן להעסקה ישירה, לא קרו מעצמם, אלא צמחו בעיקר מפעולה של אזרחים וארגונים שבחרו לא להתייאש ולאתגר את המערכת בדרך לשינוי חברתי כלכלי בישראל.

מתחת לפני השטח מתחולל שינוי כביר, ונמשכת בהתמדה פעילות נחושה לה שותפים נכון לסוף שנת 2015 למעלה מ-230 ארגונים, יוזמות, קבוצות ועמותות הפועלים לקידום צדק חברתי בישראל.

ארגונים לקידום צדק חברתי פועלים בישראל כבר עשרות שנים, אולם, מאז פרוץ המחאה החברתית בקיץ 2011, החלו להיווצר בשטח גופים חדשים אשר יחד עם הארגונים הוותיקים מהווים אלטרנטיבה אזרחית למציאות הישראלית הקיימת. תוך ארבע שנים נוצרה כאן רשת אזרחית יעילה וגמישה הממשיכה לבנות ולהיבנות.

 

המפה ממחישה במבט על מארג מרתק ודינמי של עשייה חברתית כלכלית במגוון רחב של תחומים: תקשורת אלטרנטיבית, ניו מדיה, ביקורת על פעילות השלטון, מאבק על הדיור הציבורי, קואופרטיבים, פלטפורמות להנגשת מידע, התארגנויות עובדים, התארגנויות קהילתיות סביב נושאים חברתיים, מאבקים בתאגידים ובריכוזיות, תודעה צרכנית ועוד.

 

החברה הישראלית, בדרכה לשינוי חברתי, נבנית מלמטה. היא תוססת, בועטת ובונה. חלקיה השונים מחוברים ביניהם ויוצרים קואליציות וקהילות. יוזמות עצמאיות מנהלות דיאלוג ומשתפות פעולה עם ארגונים ממוסדים ותיקים. התנועה הולכת ומתפתחת, גדלה ומתייצבת באופן מתמיד.

 

המפה אינה מציגה היררכיה של חשיבות, גודל או היקף פעילות. לכל אחד ואחת יש תפקיד ומקום באורגניזם הזה, הגדול מסך חלקיו.

————-

המפה מתעדכנת כל העת ומתפרסמת מדי שנה. אם יש לכם יוזמות נוספות שתרצו לעדכן, מוזמנים ומוזמנות ליצור איתנו קשר בטופס מטה. ובעיקר: כולם מוזמנים ומוזמנות להצטרף ולצרף לעשייה החברתית.

היוזמות המופיעות במפה הן לבטח קצה הקרחון של הפעילות החברתית בארץ. ספרו עליה והפיצו אותה במעגלים שלכם.

תודה לצוות מיפוי היוזמות שעמל ללקט ולערוך את כל הנתונים ולהציגם בפניכם במפת המאבק החברתי 2015: אוסו באיו, חמי שטורמן ומיכל בן ארי, ולארגון 'אנו' השותף ליצירת ותכנות המפה –

http://www.anu.org.il/

 

שם (שדה חובה)

כתובת דוא"ל: (שדה חובה)

נושא

ההודעה